Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.
Makaron pakowany w torebki o różnych formatach i gramaturze.
1. Zwiększeni wolumenu produkcji w wyniku uruchomiania nowych linii produkcyjnych
2. Eliminacja pracy uciążliwej dla człowieka
60 opakowań / min. – jedna nitka
W linii pracują trzy roboty przemysłowe obsługujące trzy różne odcinki produkcyjne:
ROOT FORMUJĄCY KARTONY pobiera wykrojniki płaskie, formuje opakowania oraz przenosi przygotowane kartony na właściwy transporter w kierunku robota pakującego. Dodatkowo manipuluje opakowaniami na stanowisku zaklejania kartonów.
ROBOT PAKUJĄCY pobiera i układa w kartonach dwa rodzaje produktów równocześnie. (Kartony mogą być różnego typu.) W tym celu głowica robota dokonuje samoczynnego przezbrojenia pod kątem każdej chwytanej torebki z makaronem. W przypadku dispalyów robot zamyka kartony wieczkami.
ROBOT PALETYZUJĄCY wyposażony jest w głowicę wielofunkcyjną, która:
- pobiera pełne rzędy kartonów lub ich liczbę dostosowaną do aktualnego planu paletowego
- pobiera i układa przekładki zgodnie z bieżącym wzorem
- pobiera i pozycjonuje puste palety
Zrobotyzowana linia pakowania zbiorczego i paletyzacji odbiera jednocześnie wyroby z dwóch nitek produkcyjnych za pomocą dwóch ciągów transportowych. Na każdej nitce przenośników może znajdować się różny rodzaj opakowań (pod względem wymiarów i masy), dostarczanych z różną wydajnością w cyklu ciągłym lub z opcją rozdzielania i buforowania.
Etap pakowania zbiorczego rozpoczyna się od kontroli poprawności masy opakowań jednostkowych oraz obecności zanieczyszczeń metalowych (wagodetektor i system dyskryminacji).
Następnie produkty kierowane są do specjalnie skonstruowanych układów kompletacji, m.in. zmieniających orientację pakowanych torebek z poziomej na pionową.
Kolejny krok stanowi pakowanie zbiorcze, które choć odbywa się warstwami, to dla każdego rodzaju opakowań ma nieco inny przebieg; podobnie jak zamykanie pełnych opakowań.
Równolegle następuje formowanie kartonów i ich zaklejanie od spodu.
Zapakowane i zamknięte/zaklejone kartony przekazywane są do etykieciarki, skąd trafiają do obszaru paletyzacji. Pracujący tu robot układa jednocześnie na dwóch paletach dwa różne asortymenty wraz z przekładkami, przy czym ustawia kartony etykietą na zewnątrz. Użytkownik ma możliwość samodzielnego programowania wzorów ułożeń na palecie w prosty sposób, dzięki intuicyjnemu programowi Alpa-ADD.
Zrobotyzowana linia pakowania zbiorczego i paletyzacji charakteryzuje się płynnym, nieprzerwanym działaniem. Roboty zainstalowane w każdym z trzech obszarów w tym samym czasie pobierają oraz formują/ pakują/układają różne rodzaje produktów. System jest dostosowany do zróżnicowanego asortymentu, a także do nowych wyrobów, które mogą pojawić się w przyszłości.