Zrobotyzowana linia pakowania i paletyzacji butelek

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

Butelki PET o pojemności: 1 l / 1,5 l / 2 l / 3 l / 5 l. Butelki różnią się także kształtem oraz obecnością elementów dodatkowych (z uchwytami lub bez).

Cel inwestycji:

  • Istotne zwiększenie wydajności paletyzacji
  • Utrzymanie odcinka paletyzacji na dotychczasowej, niezmienionej powierzchni, bez konieczności jej rozbudowy
  • Zminimalizowanie kosztów inwestycji

Wydajność:

Zrobotyzowana linia pakowania i paletyzacji osiąga wydajność 11 000 butelek na godzinę. Wydajność jest elastycznie dostosowana do wydajności produkcyjnej, która przyjmuje różną wartość w zależności od pojemności butelek.

Uwarunkowania:

Klient rozwinął potencjał wytwórczy zakładu, co wywołało potrzebę dostosowania obszaru pakownia i paletyzacji do nowych warunków. Pozostanie przy istniejącym, tradycyjnym modelu wiązałoby się z koniecznością rozbudowy przestrzeni przeznaczonej na pakowanie i paletyzację.

Stanowisko robota:

Robot pobiera warstwę produktu z układu kompletacji i umieszcza ją w gotowym, spozycjonowanym displayu. Następnie przenosi dispaly na paletę dhp. Po ułożeniu pełnego stosu nakłada na niego „czapkę” w postaci displaya odwróconego o 180o.

Specjalistyczne konstrukcje głowicy manipulacyjnej robota oraz układu kompletacji umożliwiają pakowanie i paletyzowanie pięciu rodzajów asortymentu.

Dodatkowo układ kompletacji pozwala na maksymalne zagęszczenie liczby butelek w warstwach, a także na elastyczną zmianę wzorów ułożenia w zależności od rodzaju asortymentu (Dla niektórych pojemności przewidziano więcej niż jeden schemat konfiguracji.) Butelki mogą być grupowane w 11 rzędach, z jednoczesnym uwzględnieniem dwóch kierunków formowania rzędów – wzdłuż i w poprzek. Z kolei układ pozycjonowania uchwytów przy nakrętkach zapewnia ich ustawianie w określonej orientacji.

Dodatkowa informacja:

Linia pakuje i paletyzuje produkty podawane z pięciu niezależnych nitek wytwórczych. Aby zachować istniejącą organizację procesu wytwórczego system transportujący asortyment do stanowiska robota został wyniesiony na wysokość 2,5 m oraz wyposażony w przenośniki wypinane.

Dodatkowe zadania realizowane w linii:

  • Formowanie displyów
  • Sztaplowanie palet dhp na palecie EUR
  • Owijanie palet
  • Nanoszenie etykiet logistycznych