Linia paletyzacji kartonów z pieczywem mrożonym z kompleksowym systemem transportowym

Data realizacji: 2015-01-16

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

 1. pierwszy etap inwestycji:
  - wymiary kartonów: 400x600x170 mm, oraz 400x600x270 mm ;
  - maksymalna wysokość palet z ładunkiem: 1800 oraz 2500 mm;
  - maksymalna liczba palet: 20 palet/h;
  - aplikator etykiet logistycznych na palety po owinięciu folią stretch.
 2. instalacja trzech linii pakowania o maksymalnej łącznej wydajności pakowania do 950 kartonów/godzinę,
 3. jedno gniazdo paletyzacji z jednym robotem przemysłowym;

Opis działania:

Kartony z mrożonym pieczywem odbierane są z maszyn pakujących trzech linii produkcyjnych. Za maszynami pakującymi zainstalowane zostały przenośniki wprowadzające kartony na główną magistralę transportującą do linii paletyzacji. Kartony z wszystkich linii transportowane są tym samym ciągiem. Po dojeździe kartonów do gniazda paletyzacji odbywa się identyfikacja kartonów na zasadzie odczytu kodu kreskowego. Zidentyfikowane kartony kierowane są do stanowisk kompletacji przez układy transferu kątowego. Dodatkowo w linii zainstalowany jest przenośnik do przekierowywania kartonów, które nie zostały prawidłowo zidentyfikowane.

Kartony przed wjazdem na kompletację są odpowiednio obracane przez zainstalowane na przenośnikach układy obracania, aby zapewnić widoczność etykiety umieszczonej na kartonie z obydwu stron pełnej palety. Następnie kartony są przepychane parami na stoły kompletacyjne, aby uformować warstwy składające się z czterech kartonów. Po skompletowaniu całej warstwy kartonów, robot wyposażony w specjalistyczną, ściskającą  głowicę manipulacyjną pobiera pełną warstwę i układa na palecie. Kompletacja i paletyzacja odbywają się jednocześnie na trzech niezależnych stanowiskach, dlatego robot może jednocześnie paletyzować do trzech różnych produktów.

Po ułożeniu odpowiedniej ilości warstw na palecie, paleta jest transportowana przenośnikami rolkowymi do owijarki pierścieniowej. Pełne, owinięte palety oznaczane są przy użyciu aplikatora etykiet logistycznych. System informatyczny ALPA-view produkcji Wikpol nadzoruje etykietowanie palet współpracując ze sterownikiem PLC. Dane do oznaczania etykiet są pobierane z systemu logistycznego klienta.

Dodatkowa informacja:

Wydawanie pustych palet odbywa się w sposób w pełni automatyczny bez udziału obsługi. Palety są transportowane z automatycznego magazynu palet za pomocą przenośnika łańcuchowego. Magazyn posiada funkcję wydawania pojedynczych palet z dostarczonego wcześniej stosu. Uzupełnianie magazynu paletami może odbywać się ręcznie lub za pomocą wózka widłowego bez konieczności przerywania procesu paletyzacji.

Linia paletyzacji jest zabezpieczona przy użyciu wygrodzeń bezpieczeństwa z bramkami. Gniazdo paletyzacji oraz układu owijania palet zostały oddzielone optycznymi barierami bezpieczeństwa