Linia pakowania i paletyzacji worków 25 kg oparta na robocie oraz urządzenie do big-bag

Data realizacji: 2015-01-16

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

W skład zamówienia wchodziła dostawa:

 1. urządzenia do napełniania worków big-bag o wydajności do 4200 kg/h wyposażonego w grawitacyjny dwustopniowy zawór dozujący oraz pyłoszczelny zacisk do uszczelniania króćców zasypowych,
 2. maszyny pakującej do worków 25 kg o wydajności do 4200 kg/h,
 3. linii paletyzacji worków 25 kg w której skład wchodzą:
  - przenośniki do worków,
  - statyczna waga kontrolna – przenośnik odbioru worków,
  - aplikator kleju na worek,
  - stanowisko robota przemysłowego,
  - przenośniki rolkowe do palet,
  - układ automatycznego owijania palet,
  - zasobnik pustych palet,
  - zasobnik na worki poza tolerancją,
  - zasobnik na przekładki kartonowe.

Opis działania:

Jednym z urządzeń dostarczonych Klientowi było urządzenie do napełniania worków big-bag z wagą w podstawie. Worki są napełniane i ważone w pozycji półwiszącej (waga w podstawie - worek opiera się na wadze i jest podtrzymywany za uchwyty). Napełnianie odbywa się za pomocą grawitacyjnego zaworu dozującego.

Drugim urządzeniem była pionowa maszyna pakująca ESSEGI model F1200 MEC, przeznaczona do formowania, napełniania i zgrzewania opakowań formowanych z folii odwijanej z pojedynczej rolki. Worki mogą być zgrzewane pionowo i poziomo.

Trzeci element dostawy to linia paletyzacji zapakowanych worków z robotem przemysłowym. Worki odbierane są przenośnikiem odbiorczym spod maszyny pakującej, który transportuje worki do układu formowania worków, którego zadaniem jest nadanie workom odpowiedniego kształtu, zbliżonego do prostopadłościanu. Następnie worki są odbierane przez specjalnie zaprojektowany ważony przenośnik rolkowy, z którego robot pobiera worki i układa na palecie. Zastosowanie statycznej wagi kontrolnej umożliwia kontrolę masy worków układanych na palecie, worki o masie poza tolerancją będą odkładane przez robota na specjalnie przeznaczonym na to stanowisku odkładczym. Robot jest wyposażony w specjalistyczną głowicę manipulacyjną przystosowaną do mechanicznego pobierania: po jednym worku z przenośnika ważonego, pustych palet oraz przekładek kartonowych z zasobnika. Ułożona paleta jest transportowana do automatycznej owijarki palet.

Dodatkowa informacja:

Z powodu ograniczonej powierzchni będącej do dyspozycji, urządzenia linii paletyzacji worków 25 kg oraz automatyczna owijarka palet zostały objęte jednym, wspólnym systemem wygrodzeń siatkowych oraz obwodem bezpieczeństwa.

Rozwiązanie to wymusza zatrzymanie pracy całej linii paletyzacji wraz z układem owijania palet w przypadku:

 • uzupełniania zasobnika pustych palet,
 • uzupełniania zasobnika przekładek kartonowych,
 • odbioru palety z workami o masie poza tolerancją,
 • uzupełniania folii stretch w owijarce palet,
 • uzupełniania rolki folii na przekładki
 • nakładane na górę palety w owijarce,
 • jakichkolwiek innych czynności serwisowych lub regulacyjnych związanych z obsługą układu, a tym samym koniecznością wkroczenia obsługi w strefę pracy robota oraz owijarki do palet.