Linia oceny surowca z robotem przemysłowym

Data realizacji: 2014-08-07

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

Jedną z możliwych opcji przeprowadzenia modernizacji było wykonanie linii w wariancie obsługowym, jednak firma Wikpol Sp. z o.o. zastosowała rozwiązanie innowacyjne i nowoczesne, nigdzie jeszcze dotąd nie stosowane a mianowicie bezobsługową linię z robotem przemysłowym FANUC Robotics typ M‑10iA.

Cel inwestycji:

Dzięki zastosowaniu robota przemysłowego powstała linia wykorzystująca najnowsze technologie, nie wymagająca stałego nadzoru obsługi oraz minimalizująca ilość urządzeń na stanowisku.

Wydajność:

Max wydajność linii laboratoryjnej: 30 prób/godz.,

Stanowisko robota:

Stanowisko wyposażone jest w precyzyjną wagę laboratoryjną podłączoną do sterownika sterującego dwustopniowym dozownikiem siarczanu glinu.

Opis działania:

Robot za pomocą głowicy manipulacyjnej obsługuje następujące urządzenia:

miazgownik,
homogenizator,
waga dozująca,
stacja mycia i suszenia miseczek i kubeczków,
przenośnik zapasowych próbek miazgi,
stacja klarowania i mieszania roztworu,
stacja filtracji roztworu.

Homogenizator wyposażony jest w automatycznie sterowany mikser mieszający miazgę, który posiada mieszadło wykonane z prętów stalowych oraz układ pneumatyczny służący do podnoszenia i pozycjonowania miksera w czasie pracy na pozycjach: „gotów”, „mieszanie” i „mycie”. Po każdym cyklu homogenizacji miazgi mieszadło jest myte i suszone, aby zapobiec mieszaniu się miazgi
z poszczególnych prób. Homogenizator sterowany jest bezpośrednio ze sterownika PLC linii.

Dodatkowa informacja:

Projekt linii bezobsługowej zakłada również, że w przypadku awarii robota linia może być obsługiwana ręcznie przez operatora (po wyłączeniu robota).