Laboratorium surowcowe z robotem przemysłowym

Data realizacji: 2013-07-25

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

Modernizacja części laboratoryjnej włącznie z wagami netto, transporterami buraków z wag netto do miazgownika i miazgownikiem.

Cel inwestycji:

Dzięki zastosowaniu robota przemysłowego powstała linia wykorzystująca najnowsze technologie, nie wymagająca stałego nadzoru obsługi oraz minimalizująca ilość urządzeń na stanowisku. Dodatkowo linia jest bardzo kompaktowa. Kompletne laboratorium ostało zabudowane na powierzchni jedynie 12 metrów kwadratowych.

Głowica robocza:

Robot za pomocą specjalistycznej głowicy manipulacyjnej obsługuje następujące urządzenia biorące udział w procesie oceny surowca:

  • miazgownik,
  • homogenizator,
  • wagę dozującą,
  • stację mycia i suszenia miseczek i kubeczków,
  • przenośnik zapasowych próbek miazgi,
  • stację klarowania roztworu.

Opis działania:

Jedną z możliwych opcji przeprowadzenia modernizacji było wykonanie linii w wariancie obsługowym, jednak firma Wikpol Sp. z o.o. zastosowała rozwiązanie innowacyjne i nowoczesne, nigdzie jeszcze dotąd nie stosowane a mianowicie bezobsługową linię z robotem przemysłowym FANUC Robotics typ M-10iA.

Dodatkowa informacja:

"Wybór zaproponowanego przez Wikpol Sp. z o.o. innowacyjnego rozwiązania jakim było wykorzystanie robota w laboratorium surowcowym okazało się słuszne w 100%.

Uzyskaliśmy konkretne wymierne korzyści jakimi są bezobsługowa praca naszego laboratorium przez 24 godz., 7 dni w tygodniu, gwarantowana wydajność na poziomie 60 prób na godzinę oraz co w przypadku tego typu linii 100% wiarygodność uzyskanych wyników badań na podstawie których prowadzone są przecież finansowe rozliczenia z plantatorami. Dzięki połączeniu robota z systemem gromadzenia pomiarów i systemem rozliczeniowym Plantacja SQL, otrzymaliśmy jeden spójny system zarządzania danymi na temat jakości naszych dostaw. Sprawność i niezawodność całego stanowiska w kampanii 2010/2011 okazała się bardzo wysoka.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty polecam firmę Wikpol Sp. z o.o. jako sprawdzonego i solidnego  partnera o nowatorskim podejściu przy realizacji zleconych zadań" – Mirosław Narojek – Dyrektor ds. Surowcowych.