Kompaktowa zrobotyzowana cela paletyzacji

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Produkt:

Kompaktowa cela paletyzacji jest propozycją firmy Wikpol skierowaną do przedsiębiorstw poszukujących niezawodnego i elastycznego zautomatyzowanego urządzenia do paletyzacji, które może być wdrożone w zakładzie szybko oraz przy możliwie najniższych kosztach inwestycji.

Cel inwestycji:

Doświadczenia użytkowników z różnych branż potwierdzają liczne korzyści wynikające z zastosowania kompaktowej celi paletyzacji. Najważniejsze z nich to łatwe dostosowanie celi do potrzeb produkcji, zminimalizowane nakłady i szybki zwrot z inwestycji. Klienci podkreślają także pozytywne rezultaty, jeśli chodzi o eksploatację stanowiska, w tym wysoką wydajność i efektywność, niezawodność oraz prostą, intuicyjną obsługę.

Wydajność:

Duża elastyczność celi paletyzacji to efekt wykorzystania robota przemysłowego wyposażonego w zaawansowaną technicznie głowicę manipulacyjną. Głowica  przystosowana jest do paletyzacji kartonów lub zgrzewek o różnych formatach i różnej masie, przy czym maksymalna masa pobrania w modelu podstawowym sięga 60 kg. Średnia wydajność celi wynosi 30 opakowań na minutę. Może się jednak różnić w zależności od wielkości opakowań oraz wzoru układania na palecie: od 8 opakowań przy pobieraniu pojedynczym do ponad 30-40 opakowań pobieranych zbiorczo. Układ ma możliwość chwytania/przenoszenia przekładek papierowych w jednym cyklu razem z opakowaniami. Wydajność celi oraz zakres realizowanych zadań mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Oprogramowanie:

Obsługa celi jest prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Podobne zalety ma specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do samodzielnego tworzenia wzorów paletyzacji. Daje ono użytkownikowi pełną niezależność oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy schematów układania produktu na palecie.

Dodatkowa informacja:

Zrobotyzowana cela paletyzacji została zaprojektowana z myślą o intensywnej i bezawaryjnej pracy w długim czasie. Istotnym wsparciem jej sprawnego działania, obok optymalnej i sprawdzonej konstrukcji, są wdrożone moduły diagnostyczne oraz usługa zdalnego serwisu prowadzona na bazie przemysłowego VPN.

Obok robotów przemysłowych oraz aktualnych zdobyczy techniki w dziedzinie konstrukcji, napędów, sterowania i bezpieczeństwa w zrobotyzowanych kompaktowych celach paletyzacji zastosowano również najnowsze rozwiązania informatyczne i komunikacyjne, które pozwalają na włączenie stanowiska w ogólnozakładowy obieg informacji oraz zdalne zarządzania procesami produkcyjnymi. Wymiana danych z innymi systemami odbywa się m.in. za pośrednictwem protokołów TCP/IP oraz OPC UA. Jest to ważna informacja dla firm, które wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0.