AUTOMATYZACJA I WYKORZYSTANIE ROBOTÓW W PROCESACH PALETYZACJI

Industrial Monitor Jesień 2014.

Jak w Polsce zmieniło się zapotrzebowanie na paletyzatory i roboty paletyzujące na przestrzeni ostatnich kilku lat? Jakie branże są najbardziej zainteresowane tego typu rozwiązaniami? Na co warto zwrócić szczególną uwagę rozważając zakup rozwiązania do paletyzacji? I w końcu - co do zaoferowania mają dostawcy tego typu rozwiązań na rynku Polskim? Na te pytania odpowiedzieliśmy my oraz kilka innych firm.

Modelowanie elementów systemów zrobotyzowanych Projekt chwytaka przemysłowego robota paletyzującego

Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie nr 1/2 (100/101) styczeń-luty 2016.

Coraz częściej spotykaną formą automatyzacji w zakładach produkcyjnych jest robotyzacja procesu paletyzacji. Zautomatyzowany proces paletyzacji może być wykonywany za pomocą różnych urządzeń, od prostych suwnic poprzez paletyzatory, aż po roboty przemysłowe.

PAY BACK ODCHUDZONY

Kaizen nr 3 lipiec-wrzesień 2015.

Jakie aspekty procesu technologicznego należy wziąć pod uwagę projektując zrobotyzowane gniazda i stanowiska pracy, aby efekt końcowy spełniał kryterium ekonomiczne? Czy jest to idealne rozwiązanie spełniające zasady lean production? Na te pytania odpowiedzieliśmy w artykule zamieszczonym w czasopiśmie Kaizen.

ROBOPIRYNA. SKUTECZNA W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW Z PAKOWANIEM I PALETYZACJĄ

Świat Przemysłu Farmaceutycznego 3/2014.

Czy inwestować w zrobotyzowaną produkcję? Czy faktycznie potrzebujemy takich technologii w naszej firmie? W ja- kim czasie taka inwestycja ma szansę się zwrócić? To tylko kilka pytań, które stawiają sobie zarządzający firmami, stojący przed decyzją o kolejnym kroku w ich rozwój.

DLACZEGO ROBOT? BO ZROBISZ WIĘCEJ!

Świat Przemysłu Kosmetycznego 1/2014.

„Zainstalować robota? Przecież nie dość, że kosztuje majątek to jeszcze nie widzę, aby znalazł zastosowanie przy mojej produkcji!” – to najczęstsze zdanie, które słyszą inżynierowie sprzedaży firm specjalizujących się w auto- matyzacji procesów produkcyjnych. Ale czy tak jest naprawdę?

Wywiad z Prezesem Zarządu Wikpol Panem Zbigniewem Kominkiem

Wywiad został przeprowadzony podczas Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2014.

WYWIAD Z PREZESEM ZARZĄDU WIKPOL PANEM ZBIGNIEWEM WARCHOCKIM

Wywiad został przeprowadzony podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK 2014.